فوق روان کننده و کاهش دهنده شدید آب بتن

PLAST44003
فوق روان کننده بر اساس الزامات استاندارد ASTM-C494 Types A & F ساخته می‌شوند این مواد را به عنوان روانسازهای بتن و فوق روان سازهای بتن مصرف کنند و براساس استاندارد ۲۹۳۰ ایران ساخته می‌شوند. گفتنی است این مواد ممکن است توسط تولید کنندگان بتن آماده و قطعات پیش ساخته بتنی برای تولید کار آمد و مقرون به صرفه زمانی که شکل پذیری زیاد بتن و افزایش مقاومت اولیه و نهایی مد نظر است ، مورد استفاده قرار گیرند.

باید اشاره کرد این محصولات در کاهش آب بسیار موثر بوده تا جایی که وقتی به عنوان یک کاهش آب دهنده شدید آب بتن مورد استفاده قرار می‌گیرند در مقادیر متعارف می‌تواند به سادگی بین ۲۰%-۱۸% کاهش در میزان آب مصرفی ایجاد نماید و در مواردی در بتن‌های خاص و با استفاده از مقادیر متعارف، کاهش آب تا حداکثر ۴۰% نیز ممکن شده است .

همچنین خاصیت روان کنندگی زیاد این مواد سبب می‌شود بتنی با اسلامپ زیاد، روان و خود تراز شونده حاصل گردد . کارآیی این بتن نسبت به بتن معمولی بسیار شگرف و قابل تمایز است. بطوریکه بتن با حداقل عملیات و ویبره کردن یا حتی به خودی خود، در حالیکه مصرف آب آن به حداقل رسیده در قالب جای می‌گیرد .
شایان ذکر است از ترکیب خواص فوق روان کنندگی و کاهش دهندگی شدید آب بتن مزایای زیر حاصل می‌گردد :
مقاومت اولیه زیاد امکان تسریع در عملیات بازکردن قالب‌ها و باعث استفاده مقرون به صرفه تر از قالب‌ها می‌شود، مقاومت اولیه و نهایی زیاد برای بتن پر مقاومت و مقرون به صرفه، افزایش کار آیی باعث کاهش هزینه‌های استهلاک و سختی کار می‌گردد و افزایش اسلامپ، امکان تولید بتنی خود تراز شونده را بوجود می‌آورد، مقاومت نهایی بالاتر به مهندسین محاسب قدرت انعطاف بیشتری را در ارائه یک طرح بهینه اقتصادی ارائه می‌دهد .
خاصیت فوق العاده روان کنندگی باعث تسهیل در پمپ نمودن و کاهش نیاز به ویبره کردن بتن می‌گردد . نسبت آب به سیمان کاهش یافته، دوام و تراکم بیشتر بتن را با کاهش نفوذپذیری بتن باعث می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انسانی؟!؟! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.