پلی کربوکسیلات

_BC20_2

پلی کربوکسیلات یک فوق روانساز نسل یکی از مواد افزودنی بتن به حساب می‌آید که برای بتن‌های ویژه و سایت‌های کاری تخصصی بتن طراحی شده به کار می‌رود. ملات‌های خود تراز شونده و بتن‌های خود متراکم شده ویژه و بتن‌هایی که برای به حداقل رساندن نسبت آب به سیمان را در حد نهایت درخواست نموده باشد و یا در کارگاههای خاصی است که افت اسلامپ با دیگر مواد فوق روانساز بتن بر پایه پلی کربوکسیلات قابل تحمل نیست، کاربرد دارد.

مزایای پلی کربوکسیلات

– پلی کربوکسیلات را در بتن‌های ویژه و تخصصی که سطوح با پرداخت عالی و با صرف حداقل انرژی نیاز دارند استفاده می‌کنند.

– پلی کربوکسیلات تخصصی دارای حداقل و حد اکثر دوام و پایایی می‌باشد. پلی کربوکسیلات را در بتن‌های ویژه خود تراز شونده استفاده می‌کنند.

– پلی کربوکسیلات را در بتن‌های ویژه آماده با فاصله حمل نسبتا طولانی که امکان اضافه نمودن مواد را دارد استفاده می‌کنند. پلی کربوکسیلات دارای مقاومت بالا و حداقل در مصرف است.

– پلی کربوکسیلات باعث کاهش حرارت در بتن حجیم شده و باعث گیرش به صورت عادی یا نوترال می‌شود همچنین در کاهش و یا جلوگیری از ترکهای عمقی و ترکهای موئی در بتن حجیم کاربرد دارد.

– پلی کربوکسیلات ذکر شده در بتن حجیم دارای روانی بالا و هم چنین پمپ پذیری بالایی را در بتن حجیم بوجود می‌آورد.

– پلی کربوکسیلات نسبت آب به سیمان را در بتن حجیم کاهش میدهد و مقاومت بتن حجیم را افزایش میدهد.

مشخصات پلی کربوکسیلات

– رنگ پلی کربوکسیلات مایع قهوه ای روشن است.

– وزن مخصوص پلی کربوکسیلات۱٫۰۵کیلو گرم است.

– پلی کربوکسیلات کلر ندارد.

– پلی کربوکسیلات نقطه اشتعال دارد.

– مصرف پلی کربوکسیلات میزان مصرفی نرمال است مصرف پلی کربوکسیلات ۰٫۳% الی ۱٫۶% نسبت به وزن سیمان مصرفی در بتن است. بالاتر از ۱٫۶میزان % الی ۱٫۸% برای مصارف خاص توصیه میشود.

– مصرف پلی کربوکسیلات بیشتر از ۱٫۸% توصیه نمی‌شود. بهتر است ترتیب ریختن مواد پلی کربوکسیلات باید طوری باشد که ابتدا مصالح به همراه بیش از نیمی‌از آب مورد نیاز نیز وارد پکیج شود و سپس فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات به بتن در حال ساخت اضافه شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انسانی؟!؟! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.